0. óra – Bevezető rész:
A bevezető, alkalmával megtanuljuk a hangszer hangolását, megmutatom egyenként a húrok hangolásának folyamatát. Szó esik a kéztartásról, a kottaolvasás alapjairól, a hangszer fajtáiról, végezetül pedignegyed és nyolcadpárokból álló ritmusgyakorlatokkal zárul az óra, ezúttal már citerán.
1. óra Bichord, biton gyerekdalok (E, G és A hangok)
Az első órán két hangból álló gyerekdalokkal foglalkozunk. Megtanuljuk lefogni a hangokat, beszámozzuk az ujjainkat, leolvassuk a kottát, majd megtanuljuk a Zsip-zsup; az Én kis kertet kerteltem és a Süss fel nap kezdetű gyerekdalokat E, G és A hangokat használva.
2. óra: Tetrachord, tetraton gyerekdalok (C, D, E, G és A hangok)
A második óra újdonsága az, hogy a nyolcadpárok már különböző hangokon helyezkednek el. Borsót főztem; Erre csörög a dió és a Bújj, bújj itt megyekdalokon keresztül gyakoroljuk ezt, C, D, E és E, G, A hangkészlettel.
3. óra: Három és annál több hangból álló gyerekdalok (C, D, E, F, G és A hangok)
A harmadik órán megtanuljuk a csúsztatás fogalmát és alkalmazását, illetve használjuk már a negyedik ujjunkat is. Ugyancsak három dalt tanulunk: a Koszorú, koszorú;az Aki nem lép egyszerre és az Esik az eső dallamokat.
4. óra: Több mint 4 hangból álló gyerekdalok (C, D, E, F, G, A és C’ hangok)
A negyedik óra új hangja a felső C, mellyel a Hol jártál báránykám kezdetű gyerekdalban fogunk találkozni. Két másik, hat hangból álló dalt is megtanulunk ezen az órán: az A part alatt és a Fehér liliomszál kezdetű dalokat.
5. óra Mollos dallamok, módosított hangok (C, D, Esz, F, G, és B hangok)
Az ötödik óra újdonságai a módosított hangok. A Megfogtam egy szúnyogot; A csikósok, a gulyások és a Kis kece lányom dallamokon keresztül gyakoroljuk a Esz és a B hang használatát.
6. óra: Nagy ambitusú, ugrós dallamok
A hatodik óra alkalmával már nemcsak az alsó hangtartomány hangjait használjuk, hanem azt összefűzzük a felső hangtartomány hangjaival. Nagy ambitusú, ugrós dallamokon keresztül gyakoroljuk. Tanult dalaink a Komáromi kisleány; a Béres legény és az Érik a szőlő.
7.óra: Ugrós dallamok, szinkópa ritmus
A hetedik órát ritmusgyakorlatokkal kezdjük, melyek a szinkópa ritmust gyakoroltatják. Új hangunk az Asz, dallamaink az A bátai bíró lánya; a Hej Dunáról fúj a szél és a Házasodik a tücsök.
8. óra: Friss csárdások, esztamos hangsúlyozás
A nyolcadik óra új anyaga a friss csárdások világa lesz, ahol külön figyelmet fordítunk az esztamos kíséretmódra az Így kell járni; a Szőr kesztyű és az Aki leány akar lenni dallamokon keresztül.
9. óra: Lassú csárdások, éles és nyújtott ritmus
A kilencedik óra 7 darab ritmusgyakorlattal indul, ezúttal a nyújtott és éles ritmussal a központban. Az óra gerincét a lassú csárdások képzik: Erdő, erdő, de magos a teteje; A zalai zöld erdőben születtem és a Szépen úszik a vadkacsa a vízen. Megtanuljuk felbontani az éles és nyújtott ritmusokat.
Lezáró, összefoglaló óra
A lezáró óra során átbeszéljük egy dalcsokor összeállításának szempontjait, majd elkészítjük a saját, dunántúli összeállításunkat, ami akkor fellépésre is alkalma lehet.